Dla rodziców – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zdajemy sobie sprawę z tego, że samodzielny wyjazd dziecka to przeżycie nie tylko dla niego, ale także dla rodziców. Kochani rodzice zebraliśmy tutaj najważniejsze i najczęstsze pytania od Was, zapraszamy do zapoznania się z naszymi odpowiedziami

 • Jak zapisać się na obóz?

Uczestnika można zapisać na 3 sposoby:

 1. Wybrać na naszej stronie obóz, na który chcemy się zapisać (link), i wypełnić umowę na dole strony.
 2. Napisać maila na adres: biuro@wyjazdyobozy.pl lub kasia@future4.pl
 3. Zadzwonić pod numer telefonu:
  • do Kasi: 664 528 690
  • do Jacka: 730 348 266
  • do Maćka: 731 450 840
 • Czy obozy są zgłoszone do kuratorium?

Oczywiście. Wszystkie nasze obozy są objęte opieką Kuratorium Oświaty

 • Co w przypadku nagłej rezygnacji lub choroby dziecka?

„W przypadku rezygnacji – zgłoszonej e-mailowo i telefonicznie – z uczestnictwa w obozie w terminie nie
krótszym niż 2 miesiące przed rozpoczęciem turnusu, zapłacona zaliczka zostaje zwrócona w całości, po
tym terminie zostaje zwrócona wpłata pomniejszona o koszty rezerwacyjne poniesione przez Organizatora.
W przypadku zgłoszenia rezygnacji uczestnictwa dziecka w terminie krótszym niż 2 tygodnie przed
rozpoczęciem turnusu, wpłacającemu zostaje zwrócone 30 % całkowitego kosztu obozu (jeśli opłata wpłynęła
w terminie i wysokości określonej w ofercie), chyba że na miejsce osoby rezygnującej zostanie zapisany przez
opiekunów osoby rezygnującej inny uczestnik nie zgłoszony dotychczas, w takim wypadku zostaje zwrócone
100% poniesionych kosztów.”

Zawsze zachęcamy Państwa do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia w przypadku konieczności nagłej rezygnacji (koszt to ok. 50zł). Jeśli są Państwo zainteresowani prosimy o maila – podamy kontakt to współpracującej z nami agencji ubezpieczeniowej, która udzieli szczegółowych informacji.

 • Jak przygotować dziecko na obóz?

Przygotowując dziecko na obóz, przede wszystkim proszę zadbać o pozytywne nastawienie. Szczególnie podczas pierwszego wyjazdu, Rodzice są mocno zestresowani a to przekłada się na dzieci. Zachęcamy do przygotowywania dzieci do samodzielności – wybrania stroju odpowiedniego do pogody, codziennej higieny, samodzielnego zasypiania. Zawsze czuwamy nad tymi aspektami (jeśli jest potrzeba, czytamy nawet bajki do snu😊), ale dzieci czują się pewniej, kiedy umieją zadbać o to same.

UWAGA! Bardzo prosimy o nieutwierdzanie dzieci w przekonaniu, że jak tylko zatęskni, to Państwo zabiorą je do domu. To bardzo utrudnia nam prace. W razie kryzysowych momentów zawsze jesteśmy obok, gotowi do przytulania. Pokonujemy tęsknotę razem i wracamy do wspólnej zabawy. 😊

 • Czy wysyłamy listę potrzebnych rzeczy?

Tak, zazwyczaj 2 miesiące przed obozem – bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z jej zawartością. Znajdują się tam często dodatkowe rzeczy np. Przebranie na dyskotekę tematyczną, biała bluzka, latarka (listy różnią się w zależności od programu obozu).

 • Czy 6 latek może pojechać z nami na obóz?

Tak, może z nami pojechać na obóz, jeśli jest samodzielny – nie ma problemów z samodzielnym myciem, ubieraniem, jedzeniem.

 • Czy rodzice mają wpływ z kim dziecko będzie w pokoju?

Oczywiście. Zdajemy sobie sprawę, że jest to jedna z najważniejszych rzeczy podczas wyjazdu. Zawsze przed wyjazdem prosimy Państwa o maila z informacją,  z kim dziecko chciałoby być w pokoju. Na tej podstawie rozpisujemy zakwaterowanie. Czasem zdarza się, że nie ma wystarczającej ilości pokoi dwuosobowych, wtedy łączymy uczestników w 4.

 • Czy dzieci na basenie są z ratownikiem?

Właściciele miejsc wypoczynkowych, w których organizujemy obozy mają obowiązek oznakowania, wyposażenia jak i zapewnienia opieki ratowniczej na basenach.

 • Czy można dowieźć dziecko na obóz prywatnym transportem?

Tak, można zarówno przywieźć, jak i odebrać dziecko prywatnym transportem bezpośrednio do/z ośrodka. Prosimy wtedy o wcześniejszą informację.

 • Co muszę mieć ze sobą na zbiórkę pod autokarem?

Pod autokarem, powinni Państwo mieć ze sobą: kartę kolonijną, oświadczenie o stanie zdrowia dziecka (COVID), kieszonkowe – jeśli je nam Państwo przekazują, leki, jeśli dziecko przyjmuje jakieś na stałe, walizkę dziecka. Wszystkie dokumenty wysyłamy do Państwa mailem.

 • Czy dziecko musi mieć ze sobą pieniądze?

Tak, warto dać dzieciom kieszonkowe. Podczas obozów co jakiś czas chodzimy do sklepów, żeby dzieci uzupełniły zapasy wody/ przekąsek/ kupiły pamiątki. Ze względu na obfite w atrakcje programy wyjść do sklepów jest mało, ale są. W przypadku młodszych dzieci mogą Państwo przekazać nam podpisaną i zaklejoną kopertę pod autokarem, w której znajdują się nominały po 10/20zł. Przed każdym wyjściem wydzielamy dzieciom mniejsze kwoty.